Türkiye'nin yarısı Ermenistan'a verilsin

Aşağa gitmek

Türkiye'nin yarısı Ermenistan'a verilsin

Mesaj  Admin Bir C.tesi Nis. 24, 2010 6:01 pm

Rusya aşırı sağ Liberal Demokrat Partisi Başkanı ve aynı zamanda ülke parlamentosu alt kanadı Duma Başkan Yardımcısı Vladimir Jirinovski, Türkiye'nin yarısının Ermenistan'a verilmesini talep etti.

Jirinovski, "Ermeniler size sesleniyorum, Batı Ermenistan'ın Türkiye'den alınarak Ermenistan'a verilmesine destek olacağız. Siz de Kırım'ın Ukrayna'dan alınarak Rusya'ya verilmesini destek verin." dedi.

24 Nisan sözde Ermeni soykırımı günü vesilesiyle Moskova'nın Krasnaya Presnaya meydanında düzenlenen gösteriye binden fazla kişi katıldı. Rusya Ermenileri Birliği, Rus-Ermeni Dostluk Derneği ve Ararat Derneği'nin organize ettiği gösteriye Jirinovski, Rusya Adalet Partisi Duma milletvekili Kira Lukyanova ve başka Rus siyasi ve sivil toplum örgütü yetkilileri katıldı.

Gösteride konuşan Rusya Ermenileri Birliği Başkanı Ara Abramyan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Ankara-Erivan ilişkilerinin normalleştirilmesini öngören protokolü askıya almasını "cesur bir adım" olarak nitelendirdi. Abramyan, sözde soykırımın dünya çapında tanınması için Rusya'dan büyük destek beklediklerini belirterek, "Dünyanın dev gücü Moskova'yı bu konuda göreve davet ediyoruz." çağrısında bulundu.

"MEDVEDEV DE OBAMA GİBİ HER YIL SÖZLÜ AÇIKLAMA YAPSIN"

Moskova'da faaliyet gösteren Ararat Derneği Başkanı Emmanuel Dolbukyan, Türk kamuoyuna baskı yapabilmek için güçlü propaganda yapılması gerektiğini kaydetti. Dolbukyan, "Bugün Türkiye'de aydınlar artık soykırım konusunu tartışıyor. Bizim Türkiye'nin soykırımı tanıması için güçlü propaganda ağını kurmamız lazım, Türkçe televizyon, radyo, gazete, dergi çalışmalarını başlatalım. Davamızı anlatalım." dedi. Dolbukyan Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in de ABD Başkanı Barack Obama'yı örnek alarak her yıl soykırımla ilgili özel açıklama yapmaya davet etti.

Daha sonra kürsüye çıkan Adalet Partisi Duma milletvekili Lukyanova, tüm dünya devletlerini sözde Ermeni soykırımını tanımaya davet ederek, "Partimiz olarak Ermeni halkının yanındayız!" dedi.

"TÜRKLER, ERMENİ TOPRAKLARINI BOŞALTMALI"

Gösterinin en ilginç konuşmalarını ise Jirinovski yaptı. Jirinovski'den önce kürsüde konuşan Ermeni diasporası yetkilileri "Türklerle anlaşmak imkansız!" diye haykırırken, Jirinovski, "Neden öyle diyorsunuz? Türklerle anlaşmak mümkün. Toprakları boşaltsınlar, ondan sonra anlaşmak mümkün. Türkler sizin topraklarınızda yaşıyor. ABD ve İngilizlerin oyunuyla Birinci Dünya Savaşı çıkartıldı. Ermeni halkı büyük zarar gördü. Türkler Batı Ermenistan'ı işgal etti. Bolşevik lideri Vladimir Lenin'in sayesinde." dedi.

Jirinovski, Türkiye'nin "işgal ettiği" topraklardan çekilmesi gerektiğini iddia ederek, "Bu işin kolayı vardır: Türkiye'nin kuzeydoğusu Ermenistan'a, güneydoğusu ise Kürdistan'a verilsin. Türkleri bunu yapmaya zorlamalıyız. Siz Kırım'ın Ukrayna'dan alarak Rusya'ya verilmesi için bize destek verin, biz de Türkiye'deki toprakların size verilmesine destek verelim. O topraklarda daha önce Türkiye yoktu, eski Ermenistan devleti vardı. Aramızdaki Türk casusları şimdi benim konuşmalarımı hemen Ankara'ya ulaştıracaklar. Ben apaçık şekilde yine belirtiyorum: Türkiye toprakları boşaltılmalı ve Ermenistan'a iade etmeli." dedi.

Azeri ve Gürcü topraklarının da Ermenistan'a ait olduğunu belirten Jirinovski, 2012 Devlet Başkanlığı seçimlerinde kendi partisini oy verilmesini de istedi. Jirinovski, "Dostunuz olarak ben aranızdayım. Peki nerde diğer parti liderleri? O yüzden 2012 yılında oyunuzu kime vereceğinizi iyi biliyorsunuz: Liberal Demokrat Partisi'ne!" diye konuştu.

CİHAN
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 32
Kayıt tarihi : 23/04/10

Kullanıcı profilini gör http://tarih.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Jirinovski gene fazla kaçırmış alkolü...

Mesaj  Tarihçi42 Bir C.tesi Mayıs 01, 2010 8:53 pm

Rusya'nın Batısı Altınorda Devleti'ne verilsin. Kırım, Kazan, Sibir, Kasım ve Ejderhan Hanlıkları yeniden kurulsun. Rusya'nın Karadeniz'e kıyısı olmasın. Sonra biz Boğazları toprak veya başka birşeyle tıkayarak Rusya'nın Karadeniz'den çıkışını engelleyelim.
Soykırım suçlamalarında günümüzden geriye doğru gidilsin. 1994'ten beri Çeçenistan'da yapılan soykırım, sonra SSCB döneminde 1980'li yıllarda Ruslar'ın Afganistan'da yaptığı soykırım, sonra da Soğuk Savaş döneminde SSCB'nin dünyanın dört bir yanını karıştırmak için işlediği haltlar için hesap sorulsun. Sonra Jirinovski'de hal kalırsa bize Ermeni soykırımını sorsun

Tarihçi42

Mesaj Sayısı : 8
Kayıt tarihi : 25/04/10

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Yok yok çok içmiş

Mesaj  Tarihçi42 Bir C.tesi Mayıs 01, 2010 9:01 pm

"ABD ve İngilizlerin oyunuyla Birinci Dünya Savaşı çıkartıldı" Bu öküz adam Rusya'nın da İngiltere'nin yanında olduğunu unutmuş. Onun yanındaki Ermeni arkadaşlar da Ruslar'ın gazına geldikleri için tehcir edildiklerini unutmuşlar. Azerbaycan ve Gürcistan da Ermeni toprağıymış. Aslında Kolombiya ve Arjantin'in de Ermenistan'a verilmesi lazım. Aslında Moskova da Ermenilerin kaybedilmiş torağıdır ama Jirinovski bunu söyleyemez. Rus milliyetçilerinden çekinir... :-))) Ey alkol sen nelere kadirsin

Tarihçi42

Mesaj Sayısı : 8
Kayıt tarihi : 25/04/10

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz