Dilek Lisesi Forum Sayfası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER...

3 posters

HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER... Empty HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER...

Mesaj  yunusadiyaman C.tesi Nis. 24, 2010 8:55 pm

"Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz, söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz, karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu, anlamak istediği, anladığını sandığı, anladığı arasında farklar vardır. Dolayısıyla insanların birbirini yanlış anlaması için en az 9 ihtimal var. " SYLVIANE HERPIN

"Kitaplar yaşadıkça, “geçmiş” diye bir şey olmayacaktır." (Bulwer Lytton)

"İyi seçilmiş kitapları okumak, geçmiş yüzyılların seçkin zekâlarıyla önceden düzenlenmiş bir konuşmaya katılmak gibidir."Descartes

"En büyük mutluluk, hür düşünceli olmaktır." Anatole France

"HAYAT GEÇ KALANLARI HİÇ AFFETMEZ." Gorbachov

"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür. Ama kimse önce kendisini değiştirmeyi düşünmez. " V.Hugo

"Sorumluluğunu taşıyacağın fikrin adamı ol. " A.Hamdi Tanpınar

"Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil, daha iyi yenil" Samuel Beckett

"Hayat oyunu, bir bumerang oyunudur. Düşüncelerimiz, edimlerimiz ve sözlerimiz er yada geç hem de şaşılacak bir doğrulukla bize geri döner." _____Florence Scovel Shinn

"Acaba insanların en çok korktukları şey nedir? İnsanlar her şeyden çok atacakları yeni bir adımdan, başlayacakları yeni bir sözden korkarlar herhalde.. _____Suç ve Ceza -Dostoyevski

"Hiç birşey hayat kadar şaşırtıcı olamaz .Yazı hariç..." İbn i Zerhani

"Ben’in sürdürebileceği savaşların en zorlu olan, ben’i an be an başkası olmaya zorlayan bu dünyada, kendinden başka ben olmamak için savaşmaktır ve bu savaş hiç bitmez.” ___e.e.cummings

'İçine sor, yazmaya mecbur muyum diye. Eğer öyleyse siz bir şairsiniz'
Rainer Maria Rilke, Genç Bir Şaire Öğütler’den,

yunusadiyaman

HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER... Empty Geri: HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER...

Mesaj  Admin C.tesi Nis. 24, 2010 8:59 pm

sayın hocam teşekkürler
Admin
Admin
Admin

https://tarih.forumdizini.com

HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER... Empty Geri: HER SÖZ EYLEMLE DOĞRULANMAK İSTER...

Mesaj  OkuyanUs Ptsi Nis. 26, 2010 11:01 pm

Can sıkıntısı, dünyaya tembellikle birlikte gelmiştir. LA BRUYERE
İnsanoğlu yaradılışta ahlaklıdır, onun ahlakını toplum bozar. THEODOR FONTANE

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur. Konfüçyüs
OkuyanUs
OkuyanUs